כוכבים חיים לנצח

כוכבים חיים לנצח   Films Stars Don't Die In Liverpool 

השם המקורי  Films Stars Don't Die In Liverpool מכיל בתוכו את הקונפליקט המרכזי של הסרט: כוכבת הוליווד לשעבר מוצאת את עצמה נזקקת לעזרת משפחת אהובה הצעיר בליברפול, והניגוד בין הזוהר, העושר, הגינונים ההוליוודיים לבין הבית, המשפחה, החום, ההגנה נמצאים כבר ברמז בכותרת.

גלוריה גרהאם היתה שחקנית בשנות ה40-50. היא הכירה את פיטר טרנר שהיה בן 28 כשהיא היתה בשנות החמישים שלה. הוא כתב ספר על יחסיהם ועליו מבוסס הסרט. לאחר ארבעה בעלים וארבעה ילדים שנמצאים ברקע, ואין להם חלק ממשי בעולמה (פרט לסוף) היא משתמשת במיניות שלה כדי להרגיש שהיא עדיין לא זקנה וכן רלוונטית. שאלתה החוזרת: "איך אני נראית?" והצפייה לתשובה "את יפהפייה" מלמדת על גודל הטרגדיה של ההיאחזות בחיצוניות, באובדנו של היופי .

בליברפול יש מעמד פועלים, וישנו האהוב הצעיר, אך נדמה שיותר מכל נמצאת שם אמו של פיטר בלה- לה גלוריה זקוקה . ישנה סצנה אחת של מפגש בין פיטר לאמה ולאחותה של גלוריה וזה מעניק את ההסבר מדוע היא לא רוצה את משפחתה לצידה בשעת הקושי.

ההסתרה, ההדחקה שלה והרצון לברוח מן המציאות מזכירה את בלאנש גיבורת "חשמלית ושמה תשוקה" המוזכרת בסרט ולא במקרה וגם נורה מ"ביבר הזכוכית".

הסרט נע בין ההווה לעבר, בין נקודת מבטו של פיטר לגבי עזיבתו את קליפורניה ונקודת מבטה של גלוריה.
ג'יימי בל שבגר מאוד מאז ככב ב"בילי אליוט" ולמרות זאת קל מאוד לזהותו משחק בצורה מעודנת ביותר את הצעיר המאוהב באמת לא בשחקנית אלא באדם שהיא. אנט בנינג פשוט מופלאה ביכולת שלה להציג את השחקנית והאישה שרוצה להיות צעירה, מאוהבת ונחשקת.

פול מקגויגאן, הבמאי הבריטי עושה מלאכתו באיפוק ובעדינות ולא עובר אל גבולות הקיטש. גם הצילום משובח.
מאחורי כל כוכבת גם היא מנהלת רומן עם גבר צעיר- כל הסיבות לרכילות צהובה מסתתרים אנשים עם צרכים. הצרכים של כולנו. להיות מורגשים. להיות אהובים. לזכות בחמלה.

אהבתי והתרגשתי.

השארת תגובה