איך ללטף קיפוד? מור אסאל

כריכה של הספר איך ללטף קיפוד

נגה קיבוצניקית לשעבר, חיה במושב עם בעלה ברק, בחור שאפתן שעובד בחברת השקעות. יש להם שני מתבגרים: צליל, בת השש עשרה, שעושה לאמה "בית ספר" ושי, בן השלוש עשרה שתלוי בה ודומה לה.

ברכבת היא רואה גבר, ונדמה לה שזהו אוהד, החבר הראשון שלה שממנו נפרדה לפני עשרים וחמש שנים ומאז מלווה אותה תחושת אשם כבדה. מרגע זה היא עוברת מסע אל עצמה לשאול כיצד הבחירות שלה בעבר הובילו אותה לנישואיה לברק, להתקפי החרדה שלה, להזכרות שלה באונס, יחסיה עם הוריה, עם אחיה עמוס שברח מישראל, ועוד.

הספר נע בין ספור האהבה בינה לבין אוהד לבין המציאות בהווה וחיי משפחתה. כדי להבין את ההווה יש לעורר את זיכרונות העבר ולהבין את השלכותיהם.

נגה היא דמות מרצה, פסיבית. במצוקתה היא בורחת אל הסטודיו שלה ואל עבודות הקרמיקה כדי להימלט מן המציאות. היא שברירית כמו כלי הקרמיקה שלה. הבחירה בין לנהל את מרכז הקרמיקה או לעבור ללונדון מחייבת אותה להתבונן פנימה אל נפשה כדי לברר מה היא באמת רוצה. במה היא בוחרת מרצונה החופשי.

הקיפוד שנכנס לביתם של נגה וברק הוא מוטיב מרכזי בעלילה והוא בעל משמעות סמלית הקושרת אותו גם לחינוך בקיבוץ וגם לנפשה של הגיבורה:
"איך אפשר להסביר קיפודים שגדלים ביחד, שמנסים להתקרב זה לזה כדי לשאוב נחמה, ואז מתרחקים כי דוקר להם?"

היא מתארת הרבה יחסים קיפודיים: עם אמה, עם אביה, עם ברק, עם בתה צליל ואולי גם עם עצמה.

הספר סוחף, קריא מאוד, הוא גרם לי לרצות לגשת אל נגה, לחבק אותה ולומר לה, שיש לה מספיק כוחות כדי להפסיק להיות קיפודה.

ממליצה מאוד.

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button