בשולי הנוחות- סייקה מורטה

כריכה של הספר בשולי הנוחות

הספר הקצרצר מהסדרה הקטנה כתוב בשפה פשוטה, "רזה" ויחד עם זאת מצליח להעביר מסר בקורתי כלפי החברה.
קייקו בשנות השלושים לחייה, עובדת זה 18 שנים בחנות נוחות, הפתוחה 24/7 ומספקת מוצרים באיזור שבו ממוקמים משרדים. היא כל כך נאמנה ומסורה לעבודתה. למדה להתאים את עצמה לדרישות המקום.
בדרך כלל, עובדים בחנות כזו באופן זמני, אך היא היחידה שמתמידה מיום הקמתה של החנות. מוכנה לעבוד גם בסופי שבוע כשנדרש.

החברה רואה בה "מוזרה", "שונה": גם משום דבקותה במקום שאמור להיות זמני, וגם משום שמעולם לא היה לה קשר רומנטי עם גבר. כל חברותיה נשואות עם ילדים ורק היא לא.
היא תפגוש גבר "מוזר" "שונה" שיעבור לגור בביתה, וראה זה פלא, כל הסביבה תראה אותה באור חדש. מעתה היא "נורמלית", מעתה היא עומדת בציפיות החברתיות.

סייקה מורטה סיפרה כי עבדה במקביל לכתיבה בחנות נוחות, המציגה את החברה היפנית כמשועבדת לעבודה, והיא נחשבת  כאחת הסופרות היפניות הבולטת בימינו.
הספר תורגם ללשונות רבות, וזכה בפרס ספרותי יוקרתי.

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button