טעמו של הפרי הבשל- בחירה ומשמעות במחצית השנייה של החיים

במחצית הראשונה של חיינו אנו כותבים את הטקסט ובמחצית השנייה אנו מעניקים את הפרשנות לטקסט:
המחצית הראשונה של החיים מוקדשת להצלחה חברתית, כלכלית, הצלחה בהקמת משפחה- קונפורמיות ומסכה.

המחצית השנייה חייבת להיות פורה בהישגים תרבותיים, זה השלב שהוא אדם מחפש את המניע האמיתי בחייו, גילוי האותנטיות והייחודיות, לפעמים גם בדרך הקשה.

גם עפ"י החסידות כל אדם הוא ייחודי ואין שני לו אחרת לא היה נברא.
ויקטור פרנקל הושפע מניטשה שדיבר על החיפוש הפנימי של האדם אל הייחודיות והעצמיות. שניהם דיברו על החשיבות של החופש לבחור והאמינו כי בני האדם בעלי יכולת להתעלות מעל מצבם ולהיות האדונים של גורלם.

הרצאה חווייתית זו פוגשת אותנו במחצית השנייה של חיינו, האופן אנו בוחרים בחיים משמעותיים, של גילוי עצמי, של אותנטיות, של שיבה אל הסקרנות ולחוויה הילדית, של הסרת המסכות והעמדות הפנים והמרוץ אחר הישגיות וגשמיות.

ההרצאה מתאימה לגמלאים, למי שנמצא באמצע המסע, לכל מי שמבקש/ת להתבונן בחיים ולהעניק להם פשר ומשמעות.

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button