"למצוא את צ'יקה" מיץ' אלבום


מי שכתב את "ימי שלישי עם מורי" עושה זאת שוב עם סיפור אמיתי, שהשפיע ועיצב אותו כאדם בדיוק כמו המפגש עם מורי.

מיץ מגיע לטהיטי בעקבות רעידת האדמה שהרסה והחריבה עולמות. הוא לוקח על עצמו לנהל את בית היתומים אליו מגיעים גם ילדות וילדים שיש להם אבות ואמהות אך אינם יכולים לגדל אותם בשל מצוקתם ועוניים.
צ'יקה שרדה את רעידת האדמה כשהיא רק בת 3 ימים בחיק אמה בשעה שביתם הדל נהרס לחלוטין. בהמשך אמא מתה בלידתה את אחיה והיא מתגלגלת ומגיעה לבית היתומים.  אך הגורל המר לא מרפה ממנה ועד מהרה מתגלה גידול במוחה.
מיץ וג'נין אשתו, חשוכי ילדים, מחליטים להלחם על חייה של צ'יקה ולוקחים אותה לארה"ב לביתם.

ציקה מתה בגיל 7 בשבעה בחודש, לכן מיץ אלבום בוחר לכתוב את שבעת הדברים שלמד מצ'יקה. הילדה השמחה, החכמה, שכל מי שפגש בה התאהב בקסמה. ששיתפה פעולה עם הטיפולים האכזריים והקשים.
ג'נין ומיץ מתאהבים בצ'יקה מתמסרים לטיפול בה כאילו היתה ילדתם וחווים שמחה, אהבה, הנאה תקווה בצד כאב, סבל וייאוש.

"למצוא את צ'יקה" ריגש אותי עד דמעות. ספר שלא ניתן להניחו, גם משום שמדובר בספור אמיתי וגם משום שמדובר באנשים מופלאים שיכולים ללמד אותנו יותר משבעה שיעורים לחיים.

ממליצה מאוד.
רב מכר של "הניו יורק טיימס"

"למצוא את צ'יקה", מיץ' אלבום בהוצאת מטר
273 עמ'

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button