מהגרים מהסרטים- על שייכות, זהות ואחווה


הקולנוע ההוליוודי עסק לא מעט במהגר החדש שמגיע לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

גם הקולנוע הישראלי משקף את המציאות החברתית של כור היתוך וניתן לראות זאת בצורה בולטת בסרטים כמו " סאלאח שבתי" ו"קזבלן" המדגישים את הפער בין המהגר החדש לבין התושבים הוותיקים, את הרצון להשתלב, לחוש שייכות ויחד עם זאת לשמור על תרבות המוצא.

בשנים האחרונות הקולנוע האירופאי מהווה מראה למציאות החברתית שאתה מתמודדות ארצות אירופה: הגירה המעלה שאלות אנושיות, מוסריות, דמוגרפיות חשובות.

במאי קולנוע בעלי תודעה חברתית מוסרית משתמשים בסרטיהם כדי לעורר תודעה בינלאומית, לגרום לצופות ולצופים לשאול שאלות: באיזו חברה הם רוצים לחיות? מהו עולם הערכים שלהם?

מכאן צומח קולנוע המבקש לטלטל את הצופה ולגרום לתהליך של שינוי במהלך הצפייה בסרט עד שלב עזיבת האולם (או המחשב בימי קורונה…) וגם אחריו.  

הרצאה המוכיחה כי לאמנות השביעית יש תפקיד חברתי ומוסרי ולא רק בידורי.

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button