סרטים מומלצים

ההמלצות באתר זה מאפשרות התבוננות אחרת הקושרת את הסרטים אל החיים של כולנו.
לא תמצאו כאן הסברים וניתוחים "קולנועיים", "מקצועיים", אלא גישה הרואה באומנות בכלל, ובקולנוע בפרט חוויה המאפשרת לנו לחשוב ולהרגיש.

אין ספק, הקולנוע צומח מהמציאות, ולעיתים, יוצר מציאות.

אינני אשת קולנוע, אני מגיעה מעולם הספרות והפסיכולוגיה, ולכן צובעת את הקולנוע בצבעי החיים, החיים של כולנו. כמו בהרצאותיי- כך גם בהמלצותיי.

כאן תוכלו למצוא המלצות על סרטים חדשים המוקרנים בבתי הקולנוע ממש עכשיו.
ההמלצה משתדלת "לפתות" ללכת לבתי הקולנוע כשמדובר בסרט מעניין, איכותי, מרגש, שיש בו אמירה לגבי תחומים שונים בחיינו איתם אנו מתמודדים.

חברות, ארגונים ומוסדות יכולים להזמין את הסרטים מבעלי הזכויות, ולהזמין הרצאה מקדימה  המעשירה את ההתבוננות בסרט הנבחר.

בכל עמוד באתר, בחלק התחתון ישנה אפשרות להירשם לרשימת התפוצה ולקבל למייל האישי המלצות על סרטים (וספרים).

במידה ולא מתאים לכם, תמיד תוכלו בלחיצת אצבע להסיר עצמכם ולא לקבלם יותר. 

הסרטים המומלצים

פילם אדום

החגיגה של באבט

הסרט מבוסס על ספורה של איסק דינסן- קארן בליקסן, שסיפור חייה הונצח בסרט "זיכרונות מאפריקה". יש בסיפור/בסרט יסודות אוטוביוגרפיים הנושקים לספור חייה המיוחד של הסופרת.

פילם אדום

שעה אפלה

מאי 1940. תקופה אפלה בהיסטוריה האנושית ודרמה בחיי העם הבריטי ומנהיגו, וינסטון צ'רצ'יל. צ'מברליין מודח מתפקידו וצ'רצ'יל ממונה כברירת מחדל. אפילו חבריו למפלגה לא מצדדים

פילם אדום

שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי

עלילה רבת תהפוכות ודרמה המשלבת גם טקסט שנון ולעיתים גם מחויך. שבעה חודשים לאחר שהמשטרה גילתה את אוזלת ידה, מילדרד מחליטה לקחת את החוק לידיה.

פילם אדום

הסוכן

"הסוכן" סרטו השלישי של אסגאר פרהאדי ("פרידה", "העבר") הוא דרמה ומותחן מורט עצבים בעיקר לקראת סופו. כמו "פרידה" הסרט מתאר דרמה זוגית הנעה בין חייהם