אחוזת דאוטאון

הסרט מבוסס על הסידרה המצליחה בעולם כולו ששודרה בשנים 2009-2015. הקרנה פומבית של שני קטעים מהסידרה על המסך הגדול עודדה את המפיק, ג'וליאן פלואס לייצור את הסרט.

אם כן, השנה היא 1927 וזהו סיפורה של משפחת קרולי, משפחת אצולה. המלך ג'ורג' החמישי ורעייתו מרי צפויים לבקר באחוזת המשפחה. ביקור כזה הוא הזדמנות לחשוף את האופן שבו מתנהלים החיים באחוזה, יחסי אדונים משרתים, סודות ואינטריגות משפחתיות שצפות שעולות. הביקור מחדד ומעצים את הקיים. אנו נרמזים למתח בין אירלנד לאנגליה וביקורה של ליידי בגשו יציף מאבק על צוואה שמאחוריו מסתתר סוד משפחתי לא ידוע.

מכיוון שבית המלוכה שולח את משרתיו כדי לנהל את האירוע, המשרתים הקבועים של האחוזה מרגישים שכבודם נפגע, והם לא ישתקו. המצב החדש יוצר היררכיה, שבה לכל אדון יש משרת ולכל משרת יש גם משרת נחות ממנו. ונדמה שלי שזהו הדבר המעניין ביותר, שהסרט מציג.

המשחק נפלא. צוות שחקנים מרשים, עליו מנצחת מגי סמית שאין שנייה לה. ההערות הסרקסטיות שלה, הנאמרות בטון המדויק ובמימיקה המושלמת מעוררים התפעלות ומוסיפים חן לסרט כולו.

אישית, שבעתי מהסרטים הבריטים התקופתיים, המרשימים בבתי מלוכה ואצולה, בלבוש, בקירות המעוטרים ביצירות אמנות, ובהתנהגות מנומסת ומאופקת. עבור חסידי הג'אנר, הסרט יכול בהחלט להיות מענג, ואלו היו התגובות שנשמעו מהקהל שצפה יחד עמי בהקרנה.

אם אתם שייכים לחסידי הסדרה, הסרט יעורר בכם נשכחות ונראה גם הנאה.

במאי: מייקל אנגלר
מפיק הסרט והסדרה: ג'וליאן פלואס שהוא הרוח החיה מאחורי כל העשייה הזאת (גם "פארק גוספורד")

עוד סרטים מומלצים:

זכרונות Memory

גיבורת הסרט, סילביה עובדת במעון יום לבעלי צרכים מיוחדים ומשתתפת

חדר משלו

אורי תלמיד תיכון חושב ומתנהג קצת אחרת. מתבגר חריג ובעל

טור פרידה

הסרט עוקב אחר יממה שלמה שבה עוברת על כרמי הגיבור

אניו ENNIO

ג'וזפה טורנטורה ("סינמה פרדיסו") מביים את הסרט התיעודי הזה, המספר

נפש אחת One Life

גיבור הסרט הוא ניקסון וינטון המכונה "השינדלר של אנגליה". אמנם,

לרוץ על החול

יצאתי בתחושה אמביוולנטית לגבי חווית הצפייה שלי ב"לרוץ על החול".הסרט

Call Now Button