גשם בעיניים- רון עומר

סרט הביכורים של רון עומר המספר את ספורה של אמו, סופרת בני הנעורים, דבורה עומר:  מילדותה בקיבוץ מעוז חיים ועד מותה מדמנציה.
בגיל שנה הוריה של דבורה התגרשו. אח"כ אביה הצטרף ללוחמים במלחמת העולם השנייה ובבריגדה ונעלם מחייה. אך לא די בכך. אמה מתה כתוצאה מירייה, ורבים סברו שמדובר היה בהתאבדות.

הילדות הזאת מסבירה את האופי המסוגר, הקושי בתפקוד יומיומי כאם וכעקרת בית. היא ברחה אל עבודתה האינטנסיבית בה שחזרה בדרך אומנותית גם את חוויות חייה.

עומר כתבה שני ספרים בשנה ובסך הכול: 98 ספרים, יבול מאוד מבורך. למרות שזכתה בפרס ישראל, תמיד נותרה חסרת בטחון לגבי יכולותיה הספרותיות.
רון מראיין את אחותה הבכורה את אחיו האמצעי, את חברותיה, את אביו לו הייתה נשואה באושר רב,

מסמך מרגש לכל מי שאהב את ספריה וגם למי שלא.
הסרט זכה בפרס עיריית תל אביב כסרט בכורים.

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button