העיתונאי

העיתונאי
סרט דוקומנטרי שעוקב אחר השתלשלות הרצח של העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י, שהיה במשך 30 שנה ממקורבי הממשל, אולם בשלב מסוים הוא החל לבקר את השלטונות ועזב לארה"ב והיה בעל טור קבוע ב"וושינגטון פוסט."
בטור שלו ביקר באופן קבוע את מולדתו.
לאורך הסרט מרואיינים שהיו אתו בקשרי עבודה, שהזדהו עם הביקורת שלו.

ג'מאל הגיע לקונסוליה הסעודית באינסטנבול עם ארוסתו כדי לקבל אישור שהוא לא נשוי. הוא התבקש להגיע מספר ימים אחר כך כדי לקבלו, ארוסתו המתינה בחוץ שעות, והתחילו חשדות שמשהו אינו תקין.

הסרט מראיין את החוקרים הטורקים. רק 13 ימים לאחר הרצח אפשרו לטורקים להיכנס לקונסוליה ולעשות חיפוש ובדיקה. החלה מעורבות של האו"ם כדי לגלות את האמת המחרידה.
הסי איי איי הגיע למסקנה כי הנסיך, מוחמד בן סאלמן היה אחראי על הרצח ולכן הקונגרס החליט לעצור מכירות נשק לערב הסעודית, אולם טראמפ הטיל וטו על ההחלטה והמשיך למכור. לא הופעלו שום סנקציות על ערב הסעודית בעקבות הרצח.

טוויטר הודתה שאפשרה למדינה זרה, ערב הסעודית לפתוח עשרות אלפי חשבונות מזויפים, ודרך תוכנה מיוחדת (ישראלית) עקבו אחר אנשים שהממלכה רצתה לקבל מידע אודותיהם.

מרתק. חושף את האופן שבו פועלים בערב הסעודית כלפי מתנגדי המשטר ובאיזה אופן עוצרים ומענים את בני משפחתם כדי להפעיל עליהם לחצים.

כעת בסינמטק חיפה טייק אוויי


עוד סרטים מומלצים:

אחותי ROSE

אינגר שוהה במוסד, וסובלת מסכיזופרניה. אחותה אלן ובעלה ואן מחליטים

לחיות Living

מה זה עבורכם "לחיות"? שאלו את עצמכם שאלה זו לפני

אי אה E O

סקולימובסקי, הבמאי הפולני לוקח את סרטו של רובר ברסון משנת

Call Now Button