"ילד אהבה"- דוק אביב 2020

ליילה וסאהנד עוזבים את איראן עם בנם המשותף שנולד מחוץ לנישואים כאשר ניהלו רומן בהיותם נשואים. ליילה צפויה לסקילה אם הדבר יתגלה, וסאהנד עבד בשירות הביטחון וגם גורלו המר צפוי.
הבן, שרשום על שם בעלה של סאהנד, לא יודע בתחילה כי סאהנד הוא אביו. דבר שלא מקל על מערכת הקשיים העומדים לפתחה של המשפחה החדשה.
הם בורחים לטורקיה ושם מצפים במשך שנים לקבל אישור הגירה לאמריקה, ארץ החלומות.
הסרט מתעד את מערכת הקשיים בתוך המשפחה, את ההסתגלות לחיים בטורקיה, ואת החלטת האו"ם בסופו של הסרט.

לא ברור לי כיצד נעשה הסרט הזה, כאשר בני הזוג היו אמורים לשמור על חשאיות גדולה. שכן הסצנה הראשונה מתארת את בריחתם וטיסתם לטורקיה.
מעניין מאוד: חושף גם את עולמם של הפליטים, את היותם נתונים לחסדי הרשויות, ואת המרקם המשפחתי החדש השברירי כשיש כל כך הרבה תקוות אך גם לא מעט אכזבות.

ממליצה.
הנה הקישור לסרט בפסטיבל דוק אביב 2020

https://www.docaviv.co.il/2020/films/love-child/

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button