מנהיגות מהסרטים- טעימה

קלאוס קלייבר מנצח על הפילהרמונית של וינה. הם מנגנים את מארש ראדצקי של יוהאן שטראוס האב. והמנצח כולו שמחה.
ריקרדו מוטי מפגין סמכותיות, נוקשות, דייקנות כשהוא מנצח על לה סקאלה.
הרברט פון קריאן עוצם את עיניו בשעת הניצוח.

שלושה מנצחים דגולים מנהיגים את התזמורת שלהם באופן שונה לחלוטין.

כך נפתחת ההרצאה "מנהיגים מהסרטים- לא מה שחשבת". בהמשך נפגוש סיפור אמיתי על מאמן כדורסל בסרט "המאמן קרטר" (2005) שלא הסכים לאמן את קבוצתו לפני שיצטיינו קודם כל בלימודיהם. הוא היה מוכן להתפטר מעבודתו, לאבד את פרנסתו ובלבד- לא לוותר על עקרונותיו ועל הובלת תהליך של שינוי ערכי.

בסרט "יומני החופש" (2007) נפגוש מורה חדשה לספרות בבית ספר שבו האלימות היא חוק יסוד על בסיס גזענות יומיומית. המורה, לוקחת את תלמידיה שאינם יהודים למסע להכרת הגזענות כפי שבאה לידי ביטוי בשואה.
בתחילה היא מלמדת אותם את יומנה של אנה פרנק למרות התנגדות המנהלת והמפקחת, אחר כך לוקחת אותם למוזיאון השואה, מפגישה אותם עם ניצולי שואה יהודים, ולבסוף מביאה לבית הספר בארה"ב את גברת חיס, מי שהחביאה את אנה פרנק, אחותה ועוד שני יהודים בעליית הגג מעל המשרד של אביה.
גם המורה וגם גב חיס מתגלות כמנהיגות המובילות תהליך שינוי משמעותי, עמוק.

זה יוביל אותנו בהמשך לדון האם יש הבדלים בין מנהיגות נשית ומנהיגות גברית בקולנוע ובחיים.

נברר באמצעות כל סרט וסרט את התכונות המאפיינות את כל מנהיג ומנהיגה, ונערוך הבחנה בין מנהיגות כריזמטית, תכליתית, רגישה, מתגמלת ועוד.

מסקרן? רוצים לדעת יותר על הרצאה זו או על נושאים מרתקים אחרים? לחצו כאן

שתפו:

עוד הרצאות:

ענת שפרן-אור

באה מאהבה אל הבמה, אל התכנים, שנולדים מתוך ניסיון חיי, וצומחים מתוך הידע שצברתי במשך השנים. התשוקה שלי לעיסוקי היא בראש ובראשונה בשל החותם שהרצאות אלו מותירות בלב המשתתפות והמשתתפים. חוויה מהסרטים- הרצאות העשרה רב תחומית על החיים של כולנו. באמצעות מבט פנורמי: פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה וקולנוע ניתן להתבונן בחיים של כולנו בצורה חווייתית, מרגשת, משעשעת בעיקר- מעוררת מחשבה. זהו קונספט ייחודי. הגיוון והעושר מאפשרים לכל אחת ואחד להתחבר אל הנושאים המוכרים לנו מחיינו בכל שלב.
להזמנת הרצאה: 050-422-7037

לקבל ניוזלטר "חוויה מהסרטים"

תוכלו לקבל המלצות על סרטים חדשים בבתי הקולנוע ועדכונים על הרצאות חדשות. לאור המצב, אני מרצה דרך זום בהצלחה רבה.

2020 כל הזכויות שמורות לענת שפרן-אור

Call Now Button