צעירה מבטיחה Promising Young Woman

קאסי בת השלושים גרה עם הוריה ולא מתעניינת בגברים. ביום היא עובדת בבית קפה קטן ובלילה מבלה במועדונים שם היא מעמידה פני שיכורה, ממתינה לגבר שיציל אותה ויאסוף אותה לביתו ואז נוקמת את נקמתה. בחלק הראשון של הסרט התנהגותה נראית מוזרה ולא מובנית.

עד שנכנס לבית הקפה רופא ילדים חמוד למראה שלמד איתה רפואה. הוא מדגיש שהיתה הבטחה, ולא ברור לו מדוע עזבה את הלימודים.

מרגע שנודע לה שאל מונרו שאף הוא למד איתם רפואה עומד להינשא מתחיל מסע הנקמה הממשי שלה שאותו אין כאן אפשרות לגלות ללא ספויילרים.

אין בסרט רגע דל, ומשחקה המעולה של קארי מאליגן, שחקנית בריטית (לחנך את ג'ני, לעולם אל תתן לי ללכת, סופרג'סטיות, גאטסבי הגדול ועוד) הופך את הסרט למרתק, קצבי מאוד, ובעיקר- מעורר מחשבה.

הסרט, שיש בו רגעים אפלים ומשעשעים גם יחד מעלה את שאלת הניצול המיני ע"י גברים הרואים במעשיהם מעשה משובה ("היינו ילדים" הם שבים וטוענים). הם ממשיכים בחייהם ואף מצליחים מבחינה מקצועית והופכים לרופאים מכובדים, בשעה שהצעירה שנאנסה משלמת בחייה או שפצעה איננו מגליד.

בסרט זה קאסי, הגיבורה אינה יכולה להשתחרר ממה שקרה לנינה חברתה הטובה. העבר לא מרפה ומשתלט על ההווה של חייה עד כדי כך שהיא לא מנהלת חיים "תקינים".

שאלת האחריות והאשמה עולה כאן, שאלת הקורבן והמקרבן, והסטנדרט הכפול כלפי מיניותו של הגבר בשעת שיכרות מול ניצול שכרותה של אישה כדי לעשות בגופה כרצונו.

מסע הנקמה של קאסי, מצליח אך מחירו כבד. קאסי, ששמה המלא קסנדרה יוצר קונוטציה לנביאה המיתולוגית מטרויה שאף אחד לא האמין לה.

ההשפעה של תנועת "מי טו" ניכרת, והיא היוצרת התייחסות שונה לשיח בין גברים ונשים.

"צעירה מבטיחה" עושה את מה שקולנוע טוב יודע לעשות: לעורר תודעה חברתית בנושא מערכות יחסים.

סרט ביכורים של הבמאית והתסריטאית אמרלנד פנל, סופרת ושחקנית בריטית.

לכו לראות!

עוד סרטים מומלצים:

זכרונות Memory

גיבורת הסרט, סילביה עובדת במעון יום לבעלי צרכים מיוחדים ומשתתפת

חדר משלו

אורי תלמיד תיכון חושב ומתנהג קצת אחרת. מתבגר חריג ובעל

טור פרידה

הסרט עוקב אחר יממה שלמה שבה עוברת על כרמי הגיבור

אניו ENNIO

ג'וזפה טורנטורה ("סינמה פרדיסו") מביים את הסרט התיעודי הזה, המספר

Call Now Button