אשה עובדת

הסרט מספר את ספורה של אורנה חביב שמתחילה לעבוד בחברת נדל"ן הבונה פרויקט יוקרתי, המשקיף לים בראשון לציון . אורנה שלא מגיעה עם ניסיון בתחום, מתגלה עד מהרה כ"תותחית", ומצליחה להרשים מאוד את הבוס שלה, בני.
הערה על השיער שלה, על הלבוש שרצוי שתלבש בפגישות העבודה, וגם ניסיון לנשקה כבר יוצרים את המתח של הגיבורה אבל גם שלנו הצופים עד כמה ירחיק בני במעשיו. ההצלחה של אורנה במכירות של הדירות בפרויקט, החשיבה מחוץ לקופסה שלה, כל אלה- הם מה שהיא מגייסת בשעת מצוקה.

גם כאן כמו בהרבה מקרים של הטרדה מינית ישנה נחיתות של האישה, הזקוקה לעבודה מסיבות כלכליות ולכן התלות שלה משפיעה על בחירותיה. יר על כן, היא המפרנסת היחידה במשפחה לאור העובדה שבעלה עופר, שף שפתח מסעדה שלא מצליחה ובעיקר-מכניסה אותם לחובות כספיים גדולים.

כשאישה מוטרדת מינית ע"י גבר היא יכולה להגיב בכמה אופנים: לתקוף פיזית, לצעוק, לברוח או להיאלם דום. בדיעבד, לא תמיד יכולה האישה בעצמה לתת הסבר מדוע נהגה כך או אחרת. אבל הסביבה שלא הייתה מעורבת בעניין, עדיין נוטה לבקר, לברר ולחקור מדוע נהגה כך ולא אחרת, כפי שקורה בסרט.

יופיו של הסרט הוא באופן שבו הוא רוקם את הדמויות בצורה אמינה, עם הסברים פסיכולוגיים מובנים, עם תסריט מאוד טוב ובעיקר משחק משובח של לירון בן שלוש ("את לי לילה", מוטלים בספר, נמל בית) ושל מנשה נוי המגלם  בצורה נהדרת את בני "התחמן", המניפולטור.

סרט שמעלה נושא חשוב שלא עסקו בו (בוודאי לא בקולנוע הישראלי).
עשוי מצוין.
לכו לראות!

בימוי : מיכל אביעד (ימונה טוויסט)
תסריט: בשיתוף עם שרון אייל אזולאי ומיכל ויניק

 

לחוויה מהסרטים – הרצאות קולנוע שנוגעות בחיים- לחצו כאן
למידע אודות הספר" חוויה מהסרטים- לפגוש את עצמך- לחצו כאן

עוד סרטים מומלצים:

אחותי ROSE

אינגר שוהה במוסד, וסובלת מסכיזופרניה. אחותה אלן ובעלה ואן מחליטים

לחיות Living

מה זה עבורכם "לחיות"? שאלו את עצמכם שאלה זו לפני

אי אה E O

סקולימובסקי, הבמאי הפולני לוקח את סרטו של רובר ברסון משנת

Call Now Button