מחשבות נפלאות Beautiful Minds

סרט מסע המפגיש שני אנשים מעולמות שונים. הכול מתחיל בתאונה, כאשר לואי קארטי נוסע במכוניות ההלוויות שלו ופוגע באיגור, בשעה שהוא מבצע שליחויות של ירקות אורגניים. הוא נוהג בו באדיבות רבה, דואג שיקבל טיפול מסור בבית החולים ועל כך איגור גומל לו בביקור במקום עבודתו ומעניק לו אננס.
איגור מתחבא באחד מארונות הקבורה, ומצטרף ללא ידיעתו של לואי לנסיעה ארוכה לדרום צרפת.

מאוד קל לכולנו להכניס לתוויות את השונה, הנכה, מי שגורר רגליים, שתנועותיו אינן כשלנו, כדי מיד להגדירו כ"מפגר".
אולם, איגורבן ה-37 הקיף את עצמו במשך כל חייו ב"חברים מנייר", כפי שהוא עצמו מכנה אותם: ניטשה דקאנט, אריסטו, ולאורך כל הסרט במפגשיו האנושיים זה כל מה שהוא יודע, לצטט את אמרותיהם החכמות על החיים, את כל מה שלמד וקרא בכתובים. ורק להקשיב למקבץ האדיר של ציטוטים אלו, רק עבורם שווה לצפות בסרט. אבל יש סיבות רבות נוספות.

לואי אט אט מבין שאיגור איננו כלל וכלל מפגר, והמסע הזה יהפוך אותו מבעל חברה לניהול הלוויות וקבורות נוקשה, לאדם חייכן, מאיר פנים בזכותו.

דמותו של איגור מהלכת עלינו קסם, וגם מצבים קומיים שזורים בסרט המופלא הזה שאיננו רק מחשבות נפלאות.

סצנת הסיום, שבה השניים פושטים את בגדיהם וצוללים אל הים היא  סמלית ועוצמתית מאין כמוה: ללא הבגדים, ללא המסכות, ללא כל הדברים החיצוניים שאנו עוטים על עצמנו וכל אשר החברה "מלבישה עלינו", כולנו באים אל העולם עירומים כביום היוולדינו, כולנו שווים בים החיים.

השחקנים הם גם הבמאים של הסרט: אלכסנדר
ג'וליה מגלם את דמותו של איגור. הוא נולד ב1975 בשוויץ. הוא סובל משיתוק מוחין. למד פילוסופיה וכתב שלושה ספרים בנושא: "בשבחה של החולשה", "שלושה חברים בחיפוש אחר החוכמה", "חופש לכולנו".

ברנרד קמפן הוא השותף לבימוי ולמשחק ומגלם את לואי. האופן שבו הוא משתנה נעשה בצורה כל כך מעודנת ומרשימה ויחד עם זאת מורגשת.
המשחק של השניים פשוט משובח.

הסרט מזכיר את "מתים על החיים", "מחוברים לחיים", "איש הגשם" ויחד עם זאת עולה עליהם עשרת מונים בחכמתו, בפס הקול, במשחק, בביום, ובהומור השזור בו.

רוצו, רוצו לראות את הסרט שלא מספיקה פעם אחת כדי לראותו. לא רציתי שייגמר הקסם הזה.

92 דקות 
צרפת 2020

הרצאה מקדימה: לבחירה 3 נושאים אפשריים:
1.על מסעות והשינויים שבדרך
2. על מסע של חברות
3. יוצאים מן הכלל- על השונה בקולנוע ובחיים

עוד סרטים מומלצים:

דלישס Delicieux

סיפורה לכאורה של המסעדה הראשונה בצרפת. פייר מנסרון (גרגורי גאדבואה),

אלביס

אלביס הסרט נפתח בגירסתו ובקולו של טום פרקר (שזהותו לוטה

אייפל Eiffel

הסרט נפתח כאשר גוסטב אייפל מקבל אות כבוד על בניית

Call Now Button