אפטון הצעיר Young Plato

הסרט מתעד בית ספר לבנים, "הצלב הקדוש" המנוהל עי קווין מקארווי, שמלמד את תלמידיו הצעירים להשתמש בפילוסופיה כדי לנהל ולשלוט ברגשותיהם. מדובר באזור למוד אלימות, שנאה בין קתולים לפרוטסטנטים, סמים ורובים. קווין, מספר שהוא עצמו חי בתוך האלימות הזאת, סבל ממנה והחליט לשנות את גישתו. צפון בלפסט ידעה שפיכות דמים רק בשל הוויכוח הדתי- וזה מעורר את השאלה באיזה אופן כל הדתות הביאו לעולם מלחמות ואלימות מיותרת לאורך כל ההיסטוריה האנושית לא משנה באיזה מקום ובאיזה זמן.

כאשר תלמידים מכים זה את זה או את המורה שלהם המנהל מזמין אותם ללוח הפילוסופיה, שואל אותם מדוע הגיעו למצב כזה של אלימות וכיצד הם יכולים לצאת ממנו.
הלמידה גם חוצה את גבולות בית הספר ומגיעה לבתיהם. הילדים לומדים לחשוב עצמאית, הוא מעודד אותם להבין שגם הוריהם יכולים לטעות בשעה שמלמדים אותם שאם מרביצים להם עליהם להרביץ בחזרה.

לא רואים בסרט רגע שבו מלמדים היסטוריה, גיאוגרפיה ספרות, אלא מדברים על רגשות, על מודעות להם, היכולת להיכנס לנעליים של האחר. מנהל בית הספר וצוותו הם מקור השראה לכל מורה, הורה, בעצם לכולנו כיצד אינטליגנציה רגשית יכולה לעזור לנו באתגרי החיים.

כדאי לחפש את כל הדרכים לצפות בסרט מרגש ומלמד זה.
מוקרן במסגרת דוק אביב 2022

מאי: דיוויד ריין

עוד סרטים מומלצים:

אחותי ROSE

אינגר שוהה במוסד, וסובלת מסכיזופרניה. אחותה אלן ובעלה ואן מחליטים

לחיות Living

מה זה עבורכם "לחיות"? שאלו את עצמכם שאלה זו לפני

אי אה E O

סקולימובסקי, הבמאי הפולני לוקח את סרטו של רובר ברסון משנת

Call Now Button