הוט קוטור Haute couture

גברת אסתר מנהלת את התפירה בכריסטאן דיור. היא מאוד קפדנית, מסורה ומקדישה גם את סופי השבוע שלה לגימור המושלם. מפגש מקרי עם ג'אד צעירה מהפרברים של פריז, ילדה אבודה, שגונבת תיקים במטרו, מטפלת באמה הדיכאונית מוביל לקשר מיוחד בין השתיים. ג'אד מתחילה לעבוד בהדרכתה של גברת אסתר. היחסים ביניהן עוברים טלטלות, ויחד עם זאת נוצר ביניהן קשר שהוא מעין יחסי אם בת.

אסתר אישה בודדה, מכורה למתוק, למרות הסוכרת שלה והיא אכן מסכנת את בריאותה. אולם, המצוקה הגדולה שלה היא העדרה של בתה בחייה. היא נסחפה כמו אמה להתמסרות טוטאלית לעבודה עד כי שכחה את קיומה של הבת הכעוסה והרחוקה.

בדרך כלל מודבר גם בחיים וגם בקולנוע על גברים המתמכרים לעבודתם ומוצאים שם את מקום המפלט ממצוקותיהם. אולם, בסרט זה, באופן מפתיע, מדובר באישה הבורחת אל עבודתה במקום להתמודד עם הקשיים האמיתיים. זו הייתה טענתה שלה כלפי אמה שזנחה אותה, והיא עצמה- בהעברה בין דורית ממשיכה את העוול הזה כלפי בתה.

יש בסרט השתקפויות של יחסי אימהות בנות. מעשה תפירת העילית, ההקפדה הרבה על דיוק, והדינמיקה והמאפיינים של האופן שבו כל אחת מהתופרות משתלבת או לא משתלבת בעבודת הצוות, אף היא נושא ראוי להתייחסות.
לפעמים, מפגש עם אישה, אדם אחד יכול לשנות חיים שלמים: וזה מה שקורה גם לאסתר וגם לג'אד.

הסרט מוקדש לג'אד ואולי לכל הנשים האבודות שמוצאות את העיסוק המדויק להן ועושות אותו באהבה גדולה.

ממליצה.
במאית: סילבי אוחיון
שחקניות: נטלי ביי, לינה קודרי, פסקל ארביטו

עוד סרטים מומלצים:

בית HOME

הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של הבמאי אשר סיפר כי

העתיד THE FUTURE

31 יום לנחיתה על הירח, זאת הכתובית שמופיעה בפתיחה. נושא

שבע ברכות

ג'וזף החרש- אילם פותח ומסיים את הסרט וכך מתווה את

Call Now Button