מונוגמיה

הסרט נפתח בסצנה שבה ריטה, אימו של הבמאי משוטטת בנוה צדק ורוכשת לה עוד כובע שיתווסף למאגר אדיר של פרטי לבוש שהבית מתקשה להכילם. נעליים, צעיפים, חולצות, מכנסיים, כובעים שרובם נרכשו ולא נעשה בהם שום שימוש, אף לא פעם אחת. הבעל אבי משלם עבור ההוצאות הגבוהות וחורק שיניים.

אוהד מילשטיין מנסה לברר כיצד התחיל סיפור האהבה בין הוריו ומה השתבש בדרך. מדוע האהבה והתשוקה הפכו לניכור וריחוק? האם בגדו זה בזו? מדוע נשארו ביחדומה מחזיק אותם?
בשלב כלשהו אמו ריטה מסרבת להמשך הצילומים ומחליפה אותה שחקנית שמבצעת את תפקידה עפ"י תסריט. נוצרת צלע שלישית שמטלטלת במובן כלשהו את הקיים. בנוסף, השחקנית מועמתת עם שאלות המשליכות על הזוגיות הפרטית שלה.

החיפוש אחר סודות הזוגיות של הוריו מעורר אצל אוהד מילשטיין שאלות לגבי הזוגיות שלו עם רעייתו. החשש פן יגיע למצבם מעורר אצלו מחשבות למצוא דרך מילוט עבורו ועבור בת זוגו. גם במקרה זה מצטרפת צלע שלישית. ברגעים מסוימים נוצר טשטוש מכוון, כאשר מאי, השחקנית שמחליפה את האם ריטה היא אולי הצלע השלישית של הבן ורעייתו.

"מונוגמיה" הוא סרטו השלישי של הבמאי אשר עוסק במשפחתו: ב-2016 ביים את "השבוע ה-23" שעסק בתהליך ההיריון של רחל רעייתו, כאשר הרופאים הודיעו להם שאחד התאומים נפטר, ולכן כדאי להפסיק את ההיריון. הזוג לא הקשיב לעצת הרופאים ונולד עלווה.

עלווה הוא הגיבור של הסרט המשפחתי השני "לילות קיץ" המופלא המתאר שיחות בלחישה בין האב לבנו בשאלות הקשורות למוות, גן עדן, יחסים, פחדים ובעיקר, על אהבה ותחושת הביטחון שמעניק האב לבנו הקסום (2021).

"מונוגמיה"- סרט מרתק על שאלות על אהבה, תשוקה ונאמנות.
הגעתי עם ציפיות גבוהות לפני הצפייה בסרט, ושוב אוהד מילשטיין לא אכזב כלל וכלל.

ישראל, 2024
73 דקות.

עוד סרטים מומלצים:

הרבי קפוארה

סרטו התיעודי החדש של ברק היימן ("מי יאהב אותי עכשיו"?

מונוגמיה

הסרט נפתח בסצנה שבה ריטה, אימו של הבמאי משוטטת בנוה

חמדה

שמי זרחין חוזר את נושאים שמעסיקים אותו גם בסרטיו הקודמים

הצמה The Braid

הספר והסרט הספר מציג שלוש נשים, החיות בשלוש יבשות שונות,

Call Now Button